
Az esztétikai fogászatban egyre népszerűbb eljárás a fogfehérítés. Akár otthon vagy orvosi rendelőben is végezhető, azonban az otthoni fogfehérítéshez is fogorvosi segítségre van szükség. A kezelések biztonságosak és fájdalommentesek, a mai modern eljárásokkal pedig igen tartós és látványos eredményeket lehet elérni.
Az, hogy kinek mennyire fehér a foga, genetikától is függ, azonban bizonyos ételek, italok, nyomelemek és gyógyszerek is elszínezhetik a fogakat. Ilyenek például a kávé vagy a cékla, de többek közt a dohányzásnak is nagy szerepe van a fogak elszíneződésében. Továbbá a nem megfelelő szájhigiénia is a fogelszíneződés hátterében állhat, hiszen a lepedék alapos eltávolításának hiányában fogkő is képződhet, mely nemcsak esztétikai, hanem egészségügyi szempontból is előnytelen.
Bővebben: Amit a fogfehérítésről tudni érdemes

A köpölyözés egy őskori terápia, melynek eredetéről nem sokat tudunk, de valószínűleg a tűz használatba vételével fedezte fel az ember ezt a módszert, melyet akkor még állatok szarvának felmelegítésével végeztek. A köpölyözésről szóló első leírás Kínából származik, s az országban a mai napig nagy hagyományai vannak ennek a gyógyító eljárásnak.
Manapság a köpölyözésnek számos fajtája ismert, az egyszerű köpölyözés mellett létezik hólyaghúzó, nyúvasztó, gyógykrémes, véreztetéses, tűs, bemetszett, szívó, valamint villámköpöly is.
A kínai orvoslás szerint a köpölyözés az energiapályák szabaddá tételére alkalmas. Elvezeti a rossz energiákat, a rossz vért és a salakanyagot, a gonosz szelet és a nedvességet, illetve helyreállítja a yin-yang egyensúlyt. A módszer kiűzi a hideget és a nyirkosságot, a fájdalmat és a duzzanatot szétoszlatja, helyreállítja a Chi és a vér szabad áramlását.
Bővebben: A köpölyözés

A babamasszázs az utóbbi években egyre elterjedtebb módszer, számos formája ismert, azonban mindegyik módszer lényege ugyanaz: a baba megérintése, a szeretet és nyugalom átadása a szülő mozdulatai által. A csecsemők masszírozását már évezredek óta gyakorolják, de a jelenlegi formáját az 1970-es években dolgozták ki. A hetvenes évek óta számos kutatást is végeztek a témával kapcsolatban, melyek megerősítették a babamasszázs kifejezetten kedvező hatásait a koraszülöttekre, illetve a testileg vagy szellemileg fogyatékos csecsemőkre is. Napjainkban már lehetőségünk van képzett oktatók által megtanulnunk a megfelelő módszertant.
Bővebben: Mire jó a babamasszázs?